Wiara rodzi się z czytania

NIE MA JUŻ CZASU<br/>Augustyn Pelanowski

Cena: 29.90 PLN
26.91 PLN

NIE MA JUŻ CZASU
Augustyn Pelanowski

 

Prorok Jonasz miał według nakazu Boga wzywać do nawrócenia, ale wieszczył rychłą zagładę Niniwy. Wcale się nie sprzeniewierzył Bogu, bo okazało się to najlepszym sposobem na spowodowanie nawrócenia tego znanego z okrucieństw miasta. Głosząc Ewangelię, dziś każdy kapłan staje wobec świata, który jest nie tylko coraz bardziej bezbożny, okrutny i rozpustny, ale wydaje się też, że nie znajduje siły do podniesienia się z upadku. Katastrofa jest nieuchronna. Pięść, która pojawiła się nad portugalską Maderą 28 stycznia 2016 roku, to nie tyle ostrzeżenie przed karą z nieba, ile raczej ostrzeżenie przed karą, jaką sami sobie gotujemy. Ręka Boża jest jednak gotowa nawet z ruin stworzyć nowy świat.
"Wygłosiłem te rekolekcje z wiarą w moc ramienia Boga, które bez względu na to, co się stanie w najbliższych latach, podtrzyma nas nie tylko na duchu, ale też da siłę potrzebną do odbudowy ze zgliszcz. Nie łudzę się, że wszystko będzie dobrze, mam jednak nadzieję w Bogu, który jest Wszechmogącym Optymistą."

AUTOR:
Ojciec Augustyn Pelanowski OSPPE, którego prawdziwe nazwisko brzmi Piotr Pelanowski, to urodzony w 1963 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim duchowny ze zgromadzenia paulinów. Jest kaznodzieją, rekolekcjonistą, a także publicystą, autorem książek i malarzem. Przez wiele lat był związany z Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce, gdzie pełnił funkcję ojca duchownego. Poza książkami, pisuje także felietony, artykuły i komentarze biblijne w różnych czasopismach katolickich, w tym w „Gościu Niedzielnym”, „Agendzie Liturgicznej Maryi Niepokalanej” oraz kwartalniku „Pastores”.

Stron: 152 + Płyta CD
Oprawa: miękka
Format: 142x205
ISBN: 978-83-7569-868-8