Wiara rodzi się z czytania

NAJWIĘKSZA JEST MIŁOŚĆ<br/>Ewangelizacyjny katechizm młodych.<br/>ks. dr hab. Paweł Mąkosa

Cena: 12.90 PLN

NAJWIĘKSZA JEST MIŁOŚĆ
Ewangelizacyjny katechizm młodych.
ks. dr hab. Paweł Mąkosa

Jest to pierwsza tego typu książka na polskim rynku wydawniczym. Stanowi owoc dyskusji na temat realnych problemów, które dzisiaj nurtują polską młodzież w odniesieniu do światopoglądu, religii, Kościoła. Każda jej część rozpoczyna się od listu młodego człowieka, który bez ogródek formułuje ważne dla niego pytania , np.:

• Czy Bóg istnieje?

• Czy Chrystus naprawdę zmartwychwstał?

• Która religia jest prawdziwa?

• Czy Kościół jest jeszcze potrzebny?

• Co będzie po śmierci? • Kiedy będzie koniec świata?

• Czy Kościół jest wrogiem seksu? itp.

Katechizm jest dostępny w bardzo atrakcyjnej formie graficznej i niewielkiej cenie. Może stanowić świetną pamiątkę po bierzmowaniu lub prezent na każdą okazję. Z jego pomocą można przeprowadzić katechezy w szkole i parafii. Konspekty spotkań są do pobrania na stronie www.kulkat.pl

AUTOR:
KS. DR HAB. PAWEŁ MĄKOSA urodził się 24 lipca 1971 r. w Radomiu. W październiku 2000 r. podjął pracę w Kurii Diecezji Radomskiej jako diecezjalny wizytator katechizacji. Jednocześnie kontynuował studia doktoranckie w KUL uwieńczone 18 stycznia 2001 r. obroną pracy doktorskiej pt. „Wkład ks. prof. Mieczysława Majewskiego w rozwój katechetyki polskiej" Od 1 października 2003 r. został zatrudniony jako asystent w Katedrze Katechetyki Psychologiczno-Pedagogicznej KUL a od 1 stycznia 2005 został adiunktem w tej katedrze. Jest także wykładowcą w Instytucie Teologicznym UKSW w Radomiu oraz WSD Księży Marianów w Lublinie. Jest także członkiem redakcji kwartalnika „Zeszyty Formacji Katechetów", Towarzystwa Naukowego KUL, Sekcji Wykładowców Katechetyki w Polsce. Od 2006 r. pełni funkcję eksperta ds. programów i podręczników katechetycznych przy Komisji Wychowania Konferencji Episkopatu Polski. 8 czerwca 2010 r. ks. Mąkosa uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od 1.10.2014 został profesorem nadzwyczajnym.

Stron: 96
Oprawa: miękka
Format: 150X210, A5
ISBN: 978-83-65461-16-2